K léčení a podpoře funkcí orgánů může pomoci i starodávné umění zvané Jean Shin Jyutsu. Je to spojení těla a ducha a vzájemná harmonizace. Jde o starodávnou formu léčebné praxe, která má kořeny v Japonském umění léčení.
Léčitelství je v Japonsku stále velmi populární formou řešení zdravotních komplikací. Je zajímavé se s tímto způsobem léčení seznámit i u nás, neboť Japoncům tento systém učení pomáhá žít šťastný a dlouhý život.
Principem umění Jean Shin Jyutsu je vyrovnání životní energie. Podporuje vzájemné fyzické a emocionální zdraví tak, aby byl člověk v dokonalé rovnováze. I my v Evropě víme, že bez zdravého těla neexistuje zdravá duše, a tento princip funguje i obráceně.
Na metodách Japonských léčitelů bude něco pravdy. Vždyť právě Japonci se dožívají nejvyššího věku a jsou schopni pracovat i v důchodu, protože jsou i ve starším věku vitální, zdraví a aktivní. Určitě za to vděčí harmonii mezi tělem a duší.
Japonci vědí, že mentální a emocionální zdraví je propojeno. Věří také v to, že každý prst na ruce je propojen s konkrétními orgány v těle a se specifickými emocemi.
Jean Shin Jyutsu je forma akupresury
Princip tohoto léčení funguje ve stlačování určitých bodech těla tak, abychom pomohli orgánům harmonizovat jejich fungování. Akupresura je velmi jednoduchá metoda japonského léčení. I když není u nás moc populární je možná načase se s ní seznámit a poznat její benefity.
Hledáte rovnováhu v moderním světě, uprostřed každodenního shonu? Vyzkoušejte, jak o své zdraví pečují dlouhožijící Japonci.
Jak podpořit orgány díky akupresuře?
Je to jednoduché a může být také velmi účinné. Akupresura nevyžaduje speciální místo k jejímu provádění. Pro osobní podporu orgánů ji můžeme provádět kdekoli a kdykoli. Například večer, před spaním.
Kroky:
- 1. Najděte v seznamu orgán, se kterým potřebujete pracovat.
- 2. Uchopte prst, který je s daným orgánem spojen a jemně jej stiskněte.
- 3. Prst držte v dlani a postupně jej rytmicky mačkejte po dobu nejméně 3 minut, ideálně 5 minut.
- 4. Vnímejte a zkuste chápat proudění energie v dané oblasti.
- 5. Chcete-li stimulovat funkčnost celého těla, mačkejte jeden prst po druhém. Postupná stimulace všech prstů pomáhá vyrovnávat energii v celém těle.
Při akupresuře je důležité myslet i na hluboké dýchání, které je součástí léčení. Vědomě dýchejte - nádech a výdech, čímž pomůžete zlepšit přísun kyslíku do celého těla a zlepšit účinnost akupresurní terapie.
Díky kombinaci tlaku a dýchání podpoříte nejen fyzické zdraví, ale meditačně přečtete i svou mysl.
Každý prst je spojen s určitými orgány, emocemi a fyzickými symptomy. Nyní si rozebereme ke kterému prstu patří který orgán a která emoce tak, jak je to shrnuto v příručkách Japonského léčitelství. Pravidelným prováděním této japonské techniky je možné zlepšení funkce konkrétních orgánů.
Malíček
Podle akupresury je MALÍČEK spojen s tenkým střevem a se srdcem. Jeho stlačování tak může pozitivně ovlivňovat zejména zdraví propojených orgánů - SRDCE a TENKÉHO ČEREVA. Při pravidelném tlaku na malíček tak, jak jsme popisovali v krocích, je možná podpora funkcí srdce a trávení.
Akupresura malíčku je tedy obzvláště účinná trpíte-li trávicími potížemi, nebo srdečními problémy. Podle Japonských technik pomůže mačkání malíčku s plynatostí, trávicími obtížemi, bolestmi v krku. Může také zmírnit nepříjemné problémy s kostmi – například bolesti nebo pocit tlaku.
Tlakové působení na malíček může člověku nabídnout úlevu, nejen při akutních problémech. Pomáhá také s chronickějšími zdravotními potížemi, s trávicím systémem a se srdcem, podle japonských léčitelů.
Každý prst je také spojován se specifickými emocemi. Malíček je napojen na nervozitu, nedostatek sebevědomí a souvisí také s péčí a úzkostí. Tím, že malíčku věnujete pozornost přes akupresuru, uvolníte zmíněné emoce a můžete snáze dosáhnout rovnováhy. Takže příště, pokud pocitíte nervozitu, úzkost a další propojené pocity, uklidněte mysl skrze tlak na malíček.
Prsteníček
Prsteníček je ve smyslu této japonské techniky spojen s tlustým střevem a plícemi. Znamená to, že jeho akupresurní stimulace podle uvedených kroků může příznivě zasáhnout trávicí funkce a dýchání.
Pravidelným mačkáním prsteníčka se mohou rychleji zmírnit jisté zdravotní problémy. Jedná se například o astma nebo jiné respirační potíže. Tato technika se také používá jako úleva při trávicích obtížích.
Tlak na něj může člověku ulevit i při problémech s tlustým střevem. Kromě toho se v tradičním léčitelství věří, že tlak na prsteníček pomáhá také při léčbě kožních problémů a může dokonce zredukovat zvonění v uších.
Prst který ozdobujeme prstenem, je v duchu akupresury napojen i na konkrétní emoce. Strach z odmítnutí i negativita – i tyto vnitřní pocity může pozitivně ovlivnit stimulace prsteníčku. I takto můžete podpořit své emoce. Třeba i když prožíváte zármutek, nebo potřebujete najít vnitřní klid. Práce s prsteníčkem podporuje, podle akupresury, fyzické zdraví a také mysl udrží v aktivní rovnováze.
Prostředníček
Prostředníček patří v akupresuře játrům a žlučníku. Jedná se o orgány, které hrají velmi důležitou roli v lidském těle. Pomáhají detoxikovat a jsou pro tělo nezbytné při trávení tuku.
Akupresura považuje stimulaci prostředníčka za důležitou, pro podporu zdraví jater a žlučníku, díky čemuž je užitečná pro průtok krve a celotělovou detoxikaci. Má potenciál pomáhat při menstruačních bolestech. Tlak na prostředníček může také zmírnit únavu, pomáhá ve zlepšování zraku. Věří se, že zdravá játra se rovná zdravý zrak.
Prostředníček vyrovnává energetické dráhy spojené s těmito oblastmi fyzického zdraví, ale je napojen i na duševní léčení. Využijte jeho sílu při nerozhodnosti, podráždění, nebo při hněvu.
Věděli jste, že podle akupresury jsou tyto emoce napojeny na problémy s játry a žlučníkem? Pokud prožíváte vnitřní hněv, jednoduchý tlak prostředníčka pomáhá v emocionální rovnováze a také v uklidnění mysli. Uvolněte takto nahromaděný stres, náhlý hněv a pomozte tělu s nerozhodností a emocionálním podrážděním.
Ukazováček
Akupresura považuje ukazováček za důležitý prst napojený na klíčové orgány pro filtraci toxinů z těla. Spojený je s ledvinami a močovým měchýřem. Tlak na něj podporuje zdraví uvedených orgánů a má příznivý vliv na celý močový systém.
Podle japonské metody pomáhá akupresura ukazováčku zmírňovat různé fyzické bolesti, například zubů, zad nebo svalů. Zažívací potíže jsou také, díky metodě tlaku na ukazováček, mírnější. Je to přirozená cesta, jak zmírnit několik zdravotních problémů, ale pomáhá i s duševní nerovnováhou.
Emocionálně je tento prst spojen se zklamáním a strachem. Nepříjemné emoce jsou totiž často hluboce zakořeněny v podvědomí a mají spojitost s ledvinami.
Japonské tradice věří, že mačkáním ukazováčku uvolníte negativní pocity a podpoříte emocionalitu, vnitřní klid, rovnováhu. Když tedy čelíte strachu, nebo prožíváte zklamání, pamatujte na benefity akupresury.
Palec
Žaludek a slezina - s těmito vnitřními orgány je spojen palec, který je také důležitým bodem pro provádění akupresury. V duchu Japonských léčitelských praktik je palec důležitý pro správné trávení a pro kvalitní fungování celého imunitního systému.
Orgány napojené na palec mají za úkol rozvést živiny do celého těla, a tak je stimulace palce nezbytná pro podporu zdraví žaludku a sleziny. Jeho podnícení má moc zmírnit bolesti břicha a vyhnout se trávicím obtížím. Je vhodné na něj pamatovat, když prožíváme časté bolesti hlavy.
Tlak na palec můžeme využít k podpoře zdraví pokožky čímž se dostaneme k čistší a zdravější pleti. Výhody této akupresury však nekončí při zevním léčení. Palec se totiž napojuje také na emoce související s trávicím systémem.
Akupresura palce může zlepšit různé pocity - zejména stres, napětí a dokonce i přetrvávající deprese. Uvolňujete emoce, čímž zmírňujete napětí a příčiny úzkosti, nebo depresí. Pokud prožíváte stresující období vnímejte jak může být stimulování palce nápomocné.
Máte zkušenosti s akupresurou? Dejte nám vědět přes náš Facebook Hubnutí a Zdraví, kde rozebíráme různá témata ohledně zdraví fyzického, psychického i krásy, nebo hubnutí. Přeji krásný den a věřím, že mé znalosti v oblasti léčitelství vám budou nápomocné.